Pierwszy Taniec Weselny Q&A #2, czyli „Ile potrzeba lekcji, by przygotować Pierwszy Taniec?”


To kolejne z serii najtrudniejszych pytań… 🙁 Temat trochę nawiązuje do naszego  PWT Q&A #1, czyli kiedy zacząć przygotowania, który przeczytasz tutaj 🙂

My instruktorzy, mając duże doświadczenie w przygotowywaniu Par Narzeczonych, ale również z wielu lat treningów nad własnym poziomem tańca, koordynowaniem własnych ciał, pracą nad emocjonalną stroną tańca, dopracowaniem szczegółów tak, by wyglądały widowiskowo, ale zarazem naturalnie, … jesteśmy zawsze przekonani o tym, że dopóki nie spotkamy się w Wami na pierwszych zajęciach, to stwierdzenie, ile lekcji potrzebne do osiągnięcia wymarzonego przez Was efektu jest wróżeniem z najbardziej powymieszanych fusów.

Zadajcie sobie kilka pytań:

1. czy chcecie, by Wasz Pierwszy Taniec był prosty, średnio, czy bardzo widowiskowy?

 

2. zastanówcie się, czy Wasze rozumienie powyższego „prosty, średnio, czy bardzo widowiskowy” może być takie samo u profesjonalnego tancerza i instruktora 😉

Jeśli patrzycie na profesjonalnych tancerzy i stwierdzacie, że „wygląda to na takie proste”, po prawdzie oznacza, że kryją się za tym lata pracy, wyrzeczeń, bólu, treningów i najprościej mówiąc pełnego profesjonalizmu. Nieraz spotkaliśmy się ze zdaniem „oglądamy Taniec z Gwiazdami, You Can Dance, więc jesteśmy w temacie”… Czy podziwiając przez całe nasze życie tysiące namalowanych obrazów możemy stwierdzić, że potrafimy równie dobrze malować ? 😉

3.  Jak wiele godzin własnego treningu jesteście w stanie zaaranżować pomiędzy lekcjami z instruktorem ?

Pamiętajcie, że ciało, by nauczyło się czegoś nowego potrzebuje wielokrotnego powtarzania. To tzw. wypracowywanie pamięci mięśniowej. Sporadyczny trening z instruktorem nie wystarczy, by Wasze ciała szybko nauczyły i poczuły się wygodnie w nowej roli. Dla własnego komfortu są dwa wyjścia

a) Więcej i częstsze lekcje z instruktorem (trzeba się liczyć z większymi kosztami)
b) Sumienne treningi własne z Narzeczoną/Narzeczonym (to świetna zabawa, dobry sposób treningu własnego związku ~~> bez kłótni i pretensji, proszę!, radośnie spędzony ze sobą czas)

Przykładowa definicja pamięci mięśniowej:
Pamięć mięśniowa stanowi rodzaj ruchu, który wykonywany jest przez przyzwyczajone do niego mięśnie. Ich specyficzne zachowanie na poziomie wewnątrzkomórkowym wraz z budową ścieżek neuronowych powodują stopniowe rysowanie drogi pod konkretne wzorce ruchowe. Powtarzanie tego samego schematu doprowadza do automatycznej jego realizacji.
(źródło: https://treningbiegacza.pl/pamiec-miesniowa-czyli-jak-to-sie-dzieje-ze-organizm-zapamietuje-poziom-wytrenowania)

 

4. jaki budżet możecie przeznaczyć na przygotowania Pierwszego Tańca?

Przeglądając oferty szkół tańca, zauważcie, że niejednokrotnie oferowane są dla Was specjalne pakiety. Często wybranie większej liczby lekcji wiąże się z mniejszymi kosztami jednostkowymi, czyli w pakiecie pojedyncza lekcja kosztuje mniej niż gdyby nie wybierać pakietu. Przykład znajdziecie w naszej ofercie Indywidualnych Lekcji Tańca www.u2dance.pl/#cennik.

Jeśli pakiety wciąż wydają się być za drogie, zawsze pozostaje opcja niewielu pojedynczych lekcji + solidnego treningu własnego !

5. ile pozostało czasu do Wielkiego Dnia oraz jak wiele wolnych terminów mają do zaoferowania szkoły tańca.

Jeśli przygotowania rozpoczęliście ze sporym zapasem czasu, umówcie się z instruktorem na pierwszą lekcję i dopasowując Waszą i jego dostępność, Wasze i jego spojrzenie na realizację celu – ustalcie plan działania (ile lekcji, jak często, itp.)

Jeśli przygotowania rozpoczęliście na kilka tygodni przed weselem, marzy się Wam piękna choreografia, a szkoły tańca nie mają wiele wolnych terminów, możliwe, że trzeba będzie przeredagować swoje marzenia 🙁

 

Kochani, zawsze będziemy polecać, by rozpocząć naukę tańca naprawdę wyjątkowo wcześnie, niezależnie jak wiele lekcji tańca zdecydujecie się wykupić.
Panie Młode, sukni ślubnej szukacie na pół roku wcześniej, dlaczego nie dać sobie i swojemu Partnerowi komfortu czasu, także w przypadku nauki tańca?
Panowie, Wy nie zawsze entuzjastycznie podchodzicie do tematu Pierwszego Tańca. Jednak prędzej czy później trzeba będzie podjąć wyzwanie. Wy, mężczyźni jesteście dobrymi strategami, potraficie planować. Dajcie sobie i Narzeczonej wystarczający plan przygotowań tej prezentacji tanecznej, by uniknąć stresów i wstydu na ostatnią chwilę.

Powodzenia Przyszli Państwo Małżonkowie <3

Powrót
by millstudio 2015