Pierwszy Taniec Weselny Q&A #1, czyli „Kiedy rozpocząć przygotowania do Pierwszego Tańca?”

Najkrócej odpowiadając jak na zdjęciu:

 

Pytanie „kiedy zacząć naukę Pierwszego Tańca” zawsze jest dla nas najtrudniejszym do odpowiedzenia. Dopóki instruktor nie spotka się z Wami bezpośrednio na parkiecie, zawsze odpowiedź będzie bardzo nieprecyzyjna. Każdy z nas ma inne doświadczenie taneczne, inne predyspozycje taneczne. Każdy z nas ma inne marzenia i wyobrażenia swojego Pierwszego Tańca. Każdy z nas bardziej lub mniej entuzjastycznie podchodzi do tematu przygotowań Pierwszego Tańca i całego wesela. To wszystko, i wiele więcej bezpośrednio wpłynie na potrzebny do przygotowań czas. Przedstawimy Wam kilka czasowych wariantów.

a/ Czy rozpocząć naukę już na rok przed weselem?

Tak, to długi czas, ale wyobraźcie sobie jak wiele zdążycie się nauczyć, jak naturalnie będziecie się czuć w dniu wesela.
Polecamy tę opcję, choć wiemy, że nie wszyscy będą mogli pozwolić sobie na taki tryb.

b/ Czy przyjść na pierwsze zajęcia pół roku wcześniej?

Tak, to czas, który wciąż da Wam duży komfort nauki. Zapewne w między czasie kilka zajęć będzie musiało być odwołanych, ze względu na święta, choroby, przedweselne relaksujące urlopy, itp 🙂 W okresie pół roku zdążycie nabrać pewności siebie, nauczyć się konkretnie jednego tańca, wyszlifować choreografię pod każdym jej kątem, a także spróbować innych przydatnych na wesele stylów i kroków. Przygotowania do Pierwszego Tańca mogą przeobrazić się w świetną przygodę, nową pasję. To również czas tylko dla Was, we dwoje <3
Baaardzo polecamy ten wariant.

c/ Czy 3 miesiące, które sugeruje wiele szkół tańca także wystarczy?

Może się udać, może być to zupełnie wystarczający czas dla Waszej Pary. Ważne jest tu jednak w jakim miesiącu odbędzie się Wasze wesele, zatem czy przypadkiem nie jest to gorący okres w weselnej branży. Wolnych terminów może już brakować, bądź ciężko będzie uzyskać systematyczne terminy. Szkoda, żebyście tuż przed weselem czuli stres, że nieco zabrakło czasu.
Szczerze polecamy zacząć wcześniej, niż tylko 3 miesiące przed weselem.

d/ Co jeśli macie mniej czasu niż 3 miesiące?

Nie zwlekajcie ani dnia. By bez stresu przygotować choć bardzo delikatną, naturalną, prostą prezentację – ciało potrzebuje oswojenia z parkietem, wybranym utworem, nowymi krokami i ogólną wiedzą uzyskaną od instruktora. Czy Wasz Pierwszy Taniec już się nie uda? Oczywiście, że się uda. Będzie to najwspanialszy taniec, jaki w życiu powspominacie długimi pięknymi latami. Każdy instruktor w dobrej szkole tańca postara się, by pomimo niewielkiej ilości czasu przygotować Was do ładnego, wygodnego tańca. Musicie być jednak przygotowani i świadomi, że nie będzie to choreografia wyjęta prosto z wyreżyserowanego filmu lub programu You Can Dance.

Jeśli nie wiecie kiedy zacząć, najlepiej znajdźcie kilka szkół tańca, które chcielibyście zapytać o dostępną ofertę, oni wskażą Wam jakie mają wolne terminy, jak wygląda współpraca z nimi. Umówcie się na pierwszą lekcję indywidualną w tej szkole, która najbardziej odpowiada Waszym wyobrażeniom, wraz z instruktorem obierzecie plan na Wasze przygotowania.

Pamiętajcie, nauka Pierwszego Tańca powinna być dla Was przygodą, dobrą zabawą, poszukajcie wokół tego tematu CZASU, a nie stresu 🙂

Powodzenia Przyszli Państwo Małżonkowie <3

Powrót
by millstudio 2015