West Coast Swing

WEST COAST SWING (WCS lub West) to taniec z długą historią, lecz wciąż żywy, co więcej obecnie najbardziej uniwersalny i rozwijający się taniec, podbijający wiele zakątków globu.

W skrócie można powiedzieć, że West to 4x „KAŻDY”:

  • do każdej muzyki,
  • na każdą imprezę,
  • w świetnej zabawie z każdym partnerem/rką (tańczący Westa ;))
  • i absolutnie dla każdego.
    Nic nie eliminuje, by tańczyć Westa, ani brak partnera, ani wiek, ani predyspozycje. Liczy się dobra zabawa i taniec 🙂

West Coast Swing oparty jest przede wszystkim na dialogu między współpartnerami. Nie ma jednego zdecydowanego prowadzącego, oboje współpartnerów mogą stać się inicjatorami sposobu interpretowania utworu. Każdy taniec, niezależnie od doświadczenia i umiejętności jest tworzeniem unikatowego arcydzieła.

WCS to jeden z nielicznych tańców, który można zatańczyć do większości stylów muzycznych. Westa wykorzystasz zarówno do muzyki swingowej, jazzu, bluesa, ale także do rytmów współczesnych: popu, r’n’b, disco, etc.

West uzależnia. To nie tylko taniec, to przede wszystkim fantastyczni ludzie tworzący globalną społeczność Westies (tancerzy WCS), spotykających i bawiących się na licznych krajowych i międzynarodowych warsztatach i eventach na całym świecie.

West to prawdziwa przygoda! Poznasz nowych ludzi, wyszalejesz się na parkiecie, znajdziesz to co daje energię do życia:)

Poniżej mała dawka, tego czym jest WCS 😉 Wszystkie prezentacje to improwizacje!

TU doczytasz więcej o poziomach grup.

Kto prowadzi kursy West Coast Swing w Szkole Tańca U2Dance?

Zajęcia prowadzą – Aga i Tomek „Koniki” Koniarzowie 🙂 Zaczęliśmy tańczyć jako kilkuletnie dzieci, ale wtedy jeszcze nie Westa 😉 Uczymy tańca towarzyskiego i użytkowego dorosłych i dzieci już od ok. 13 lat. West pojawił się w naszym życiu ok. 10lat temu, kiedy to postawiliśmy nasze pierwsze w życiu triple step (tak jakby nieświadomie :D).

Zajęcia WCS  rozpoczęliśmy prowadzić w marcu 2014 roku. Byliśmy jednymi z pierwszych, jak nie pierwszymi w Krakowie organizującymi regularne kursy, warsztaty i imprezy WCS. Od tego czasu zorganizowaliśmy wiele warsztatów z polskimi i zagranicznymi topowymi instruktorami. Biorąc stale udział w wielu międzynarodowych eventach podnosimy swoje umiejętności jako tancerze i instruktorzy. Uzyskaliśmy międzynarodowy certyfikat GPDIA (West Coast Swing) adresowany do instruktorów WCS. Niejednokrotnie zajmując najwyższe miejsca w światowych turniejach Jack&Jill jesteśmy rozpoznawalnymi tancerzami Westa na arenie krajowej i międzynarodowej.

Dotychczas mieliśmy okazję szkolić się u naprawdę już wielu światowych nauczycieli, m.in. u: Deborah Szekely, Mario Robau & Stephanie McPherson Robau, Jordan Frisbee & Tatiana Mollmann, Robert Royston, PJ Turner i Tashina Bekhman, Ben Morris, Maxence Martin & Virginie Grondin, Jakub Jakoubek & Emeline Rochefeuille, Maria Elizarova & Semion Ovsannikov i wielu, wielu innych…

W 2017 roku wybraliśmy się poraz pierwszy do Stanów Zjednoczonych, by móc poznać korzenie Westa. Była to niezapomniana przygoda pełna inspiracji. Więcej o niej możecie poczytać w Newsach 🙂

by millstudio 2015