Co to są tańce latynoamerykańskie?

Pierwsze skojarzenia z tańcem zazwyczaj nasi kursanci mają podobne: dopracowane do granic możliwości układy taneczne wykonywane przez zawodowych tancerzy w parze z mniej lub bardziej popularnymi celebrytami. Wszystkie te zmagania na ekranach TV, przed którymi co tydzień siadało miliony polaków i z nieskrywanym podziwem oglądało pary, które wirowały w tańcach latynoamerykańskich. Tańce latynoamerykańskie to grupa tańców, która obok tańców standardowych, prezentowane są na turniejach tańca towarzyskiego. Tańce te charakteryzuje szybka, dynamiczna i wyrazista muzyka, a także zmysłowe ruchy bioder. Do grupy tańców latynoamerykańskich zaliczane są: rumba, samba, salsa, cha-cha, pasodoble i jive.

Samba

Samba to taniec brazylijski, który nazywany bywa tańcem kochanków. Nie brakuje w niej intymnych ruchów, które wyrażają uczucia. Samba tańczona jest po kole w tempie ok. 56 taktów na minutę.

Pasodoble

Pasodoble to taniec pochodzenia hiszpańskiego, który ma oddawać walkę byków i pełną emocji atmosferę corridy. W pasodoble partner występuje jako toreador, a jego partnerka odgrywa rolę byka.

Rumba

Rumba to taniec, który pochodzi z Kuby, a nazywany jest tańcem miłości/namiętności. Jest to taniec całego ciała, którego charakterystyczną cechą jest zmysłowy ruch bioder.

Cha-cha

Cha-cha to taniec, który swe korzenie wywodzi z rumby i mambo. Jest to taniec, w którym ważną rolę odgrywają pasja i emocje, dlatego jest bardzo lubiany i popularny wśród tancerzy.

Jive

Jive to jeden z najszybszych, a zarazem najbardziej wyczerpujących dla pary tańców towarzyskich. Jest to bardzo radosny taniec, który musi być tańczony płynnie, lekko i dynamicznie.

Salsa

Salsa powstała na Kubie i jest to gatunek będący mieszanką różnych tańców. Taniec wygląda jak flirt partnerów, tańczony jest w bliskim kontakcie – tancerze odwzorowują swoimi ruchami rytm i dźwięki.

Powrót
by millstudio 2015