Pierwszy Taniec Weselny Q&A #9, czyli „Jak wyglądają Lekcje indywidualne Pierwszego Tańca?”

Lekcja indywidualna to ogólnie mówiąc spotkanie WY-Narzeczeni oraz Instruktor/ka.

Zajęcia standardowo trwają 60min, ale mogą przybrać inną formę (75min, 90min, 120min – wszystko na pewno ustalicie umawiając się na pierwszy termin).

Przez całe zajęcia instruktor/ka jest skupiony/a tylko na Waszej parze, pracuje tylko z Wami. Tempo nauki, metodyka nauki, wybór figur, kroków, kombinacji są dopasowane dokładnie pod Was. To taka nauka tańca szyta na miarę.

W zależności która to już z kolei lekcja tańca, będziecie poznawać kroki podstawowe lub uczyć się bardziej skomplikowanych figur, tworzyć swoją choreografię Pierwszego Tańca, czy też już ją weryfikować i tylko upiększać.

Pierwsza lekcja jest tą, na której zapoznajecie się z Instruktorem/rką, a on/a z Wami. Poznajecie swoje charaktery, podejście do nauki tańca, swoje potrzeby i możliwości. Szczerze opowiedzcie czego oczekujecie po tych lekcjach, jaki efekt sobie zamierzyliście. Opiszcie swoje dotychczasowe doświadczenie taneczne (spokojnie, mogło nie być żadnego, no i dobrze. Właśnie po to jesteś na lekcji tańca, by nauczyć się tańczyć :)) . Im więcej opowiecie o sobie instruktorowi, tym szybciej trafi w gusta tworzoną przez niego choreografią.

Na kolejnych lekcjach na pewno króciutko przypomnicie sobie materiał z poprzednich zajęć, a później ruszycie z dalszą częścią zamierzonego materiału.

Najważniejsze, żeby nauka Waszego Pierwszego Tańca sprawiała Wam przyjemność, zapewniała dobrą zabawę i fajne wspomnienia na lata. Podejdźcie do lekcji z zapałem, ale i spokojem. Nawet bardzo prostą choreografią Pierwszego Tańca można zachwycić Gości, jeśli tylko zapewnimy w nim swoje serce, radość z momentu i uśmiech (także, a nawet i przede wszystkim przy ewentualnych pomyłkach :))

Oprócz nauki na lekcjach indywidualnych, zawsze bardzo mocno polecamy treningi własne w wolnym czasie. Już nawet „przejście kroków na sucho” to forma treningu Waszego umysłu, pamięci i ciała, trening pamięci mięśniowej. A poza tym po jakimś czasie zobaczycie jak przyjemnie można przetańczyć swoje życie, niezależnie od pory dnia i okoliczności. 🙂

Inne wpisy z tej serii Bloga znajdziecie tu –  Pierwszy Taniec Weselny Q&A

Powodzenia przyszli Małżonkowie 🙂

Powrót
by millstudio 2015