Pierwszy Taniec Weselny Q&A #10, czyli „Czy lepiej, żeby muzyka była grana na żywo przez orkiestrę, czy odtworzona z oryginału?”

Muzyka grana na żywo stwarza niepowtarzalny klimat. Gdy Wy będziecie balansować po parkiecie w swoim Pierwszym Tańcu w tle zagrają Wam prawdziwe instrumenty. Brzmi jak z bajki, a co najmniej z głównej sceny romantycznego filmu. Jest tak jak sobie to wymarzyliście. A jednak..

Inne brzmienie, inne tempo, inny instrument, inny wokal, i Wam mylą się kroki, nagle klops, ciężko się dostosować.

Jeśli na Waszym weselu będzie grała orkiestra, a Wy chcecie minimalizować stres tego dnia, posłużymy Wam radą. Trenując Pierwszy Taniec, czy to na sali treningowej, czy we własnym zakresie, stopniowo i sukcesywnie przyzwyczajaliście się do utworu. Próbowaliście zgrać Wasze ciała względem siebie nawzajem i względem muzyki. Może podpowiedzią stał się jakiś akcent, jakieś konkretne słowo, może klimat, jaki tworzą instrumenty wprawia Was w nastrój. Nie chcąc dokładać stresu, zatańczcie właśnie do tego utworu, nawet jeśli ma być odtworzony ze sprzętu, a Wasza orkiestra miałaby wtedy bezczynnie stać. Nic nie szkodzi, wcale źle to nie wygląda, a Wy będziecie pewniejsi siebie.

Jeśli jednak zespół posiada w swoim repertuarze wybrany przez Was utwór, zapewni Wam jego próbkę, by móc do niej ćwiczyć – tak, wtedy możecie pokusić się o taniec do muzyki na żywo. Na pewno będzie brzmiał odrobinę inaczej niż ten nagrany, chociażby przez echo, jakie może się stworzyć na Waszej weselnej sali, przez nie zawsze idealne nagłośnienie, i inne techniczne kwestie.  Jednak nie zaskoczy Was aż tak, by zupełnie się pogubić.

W przypadku muzyki odtwarzanej, mamy dwie rady:

  1. kupić utwór o jak najlepszej jakości
  2. zapewnić sobie kilka źródeł, z których będzie można odtworzyć utwór. Np. zgrać utwór na kilka pendrive’ów, wysłać plik Świadkowi na telefon, mieć go na płycie, itp. Oj, nieraz słyszeliśmy, że to uratowało sprawę, gdy niektóre źródła postanowiły zawieźć.

Ostatnia nasza rada – to jest WASZ DZIEŃ, niech będzie tak, jak sobie postanowiliście, a my trzymamy kciuki !

Inne wpisy z tej serii Bloga znajdziecie tu –  Pierwszy Taniec Weselny Q&A

Powodzenia przyszli Małżonkowie 🙂

Powrót
by millstudio 2015