Jak przygotować się do pierwszych zajęć kursu tańca?

Przed Tobą pierwsze zajęcia kursu tańca?

Jeśli nigdy wcześniej nie uczestniczyłeś/łaś w zajęciach nauki tańca na pewno zastanawiasz się jak będą one wyglądały, jak się do nich przygotować. Po głowie chodzi wiele pytań, niektóre zasłyszane przez nas to: „czy poznam kogoś fajnego”, „a co jeśli nie będę umiał/a tańczyć i się wygłupię”, „po co mi te tańce, przecież się połamię z moimi dwiema lewymi nogami”.

Wiele już w życiu widzieliśmy, wiele już słyszeliśmy na parkiecie. Na rozwiązanie tego typu wątpliwości przeznaczymy dokładniejszy, osobny wpis :). Dziś podpowiemy co zrobić, by kurs tańca przeżyć w dobrej atmosferze, z dobrymi efektami, a przede wszystkim bezpiecznie.

Poza bardzo ważnym socjalnym aspektem (zabrzmiało to co najmniej terapeutycznie :D), nauka tańca to nic innego jak zajęcia fizyczne przy dobrej muzyce w luźnej atmosferze. Jak każda aktywność fizyczna, tak i taniec niesie ze sobą ryzyko pewnych konsekwencji, w tym: kontuzji,  wpływu na wygląd naszego ciała, poprawy kondycji :), uzależnienia tańcem, dobrego humoru, nowych umiejętności, pewności siebie itp. Przekonujemy Cię coraz bardziej, że warto zacząć tańczyć? 🙂

Jednak wciąż zastanawiasz się jak przygotować się do zajęć – właśnie o tym będzie ten wpis.

„Nie mam nic w szafie!”

Pierwsze pytanie jakie sobie zadajemy przygotowując się do zajęć kursu tańca – jaki wziąć ze sobą strój, czy muszę się przebrać, jak się wystroić?

Strój na kurs tańca powinien być przede wszystkim wygodny. Na początku swojej nauki nie potrzeba niczego profesjonalnego, śmiało można przyjść w codziennych ubraniach. Ważne jednak by był to strój niekrępujący naszych ruchów. Drobna wskazówka dla Pań – nie warto przychodzić w obcisłych spódnicach czy gorsetach:)  W zależności od intensywności zajęć oraz/i zaangażowania tancerza warto zabrać ze sobą koszulkę na zmianę.

Czy na zajęcia nauki tańca należy zmieniać obuwie?

Odpowiedź jest niezwykle krótka – TAK, ZAWSZE na kurs tańca zabieramy ze sobą obuwie zamienne. Nie jest to wymysł instruktorów, chodzi tu o pewnego rodzaju kulturę i bezpieczeństwo. Wchodząc na salę w niezmienionym obuwiu przynosimy na podeszwach piasek, który stanowi niebezpieczeństwo dla uczestników zajęć, zwiększając zagrożenie poślizgnięciem się i wypadkiem. Kursy tańca, które przewidują wykonywanie ruchów na podłodze szczególnie doceniają czystą podłogę, sami chyba przyznacie tu rację? 😉 Musimy sobie uzmysłowić, że przez sale taneczne (w zależności od wielkości) przewija się kilkadziesiąt/kilkaset osób w ciągu dnia i przychodzenie w obuwiu, w którym chodzimy na co dzień skutkuje przynoszeniem ogromnej ilości piasku. Zmiana obuwia oczywiście dotyczy także osób przychodzących na lekcje indywidualne tańca.

Co jeszcze przyda się na zajęciach tanecznych?

Oprócz obuwia zamiennego i wygodnego stroju należy zabrać ze sobą butelkę ulubionego napoju, a najlepiej wody niegazowanej (propagujemy picie wody 😉 ). Mały ręcznik na otarcie potu z czoła to czasami również dobry pomysł. Ponadto wszystko dobry humor, pozytywna energia i uśmiech na twarzy – koniecznie do spakowania :).  To wszystko czego potrzeba.

A! I na zawsze zapomnij o zdaniu „Ja przecież nie umiem tańczyć”. Czy nie właśnie dlatego zapisałeś/łaś się na kurs tańca -> by nauczyć się tej przyjemniej umiejętności ! 🙂

DO ZOBACZENIA NA PARKIETACH!

Nowe grupy w U2Dance znajdziecie w GRAFIKU.

 

 

Powrót
by millstudio 2015