Discofox

DiscoFox (DF) to obecnie najbardziej użytkowy taniec, dający szansę świetnej zabawy na każdej imprezie.

Kurs tańca DiscoFox, wymiennie, choć mylnie nazywany potocznie 2na1, to nauka jednego z nielicznych tak uniwersalnych tańców.  DF jest odpowiedzią na świetną zabawę:

  • dla każdego,
  • na każdą okazję,
  • z każdą partnerką/partnerem
  • i do każdej muzyki.

Prosty krok podstawowy daje szansę na szybkie opanowanie kilku podstawowych figur i obrotów, sposobów prowadzenia i rozumienia współpartnera oraz dobrą zabawę do różnorodnej muzyki. Wraz z kontynuacją nauki mnogość figur daje możliwość nieograniczonej improwizacji i dialogu między współpartnerami.

DiscoFox  można zatańczyć do większości stylów muzycznych, wolnego i szybkiego tempa. Dla szukających możliwości kariery tanecznej, DF może być tańczony również w postaci turniejowej (okazji na szczyptę marzeń o podium na świecie jest wiele. Pracujemy nad tym, by i w Krakowie zdarzały się jeszcze częściej).

DiscoFox to nie tylko taniec, ale pozytywni ludzie, spotykający się na warsztatach, imprezach, wyjazdach. To spora dawka uśmiechu i energii na długo 🙂 Obecnie nie tylko Aga i Tomek jeżdżą na światowe eventy DiscoFox. W 2016 roku spora grupa krakowskich tancerzy była w Sankt Petersburgu lub Szwajcarii zdobywając wiedzę od naprawdę najlepszych trenerów na świecie.

Poniżej dawka DiscoFoxa:) Co prawda w Mistrzowskim wydaniu, ale zawsze trzeba mierzyć wysoko.

TU doczytasz więcej o poziomach grup.

 

Kto prowadzi kursy DiscoFox w Szkole Tańca U2Dance?

Wszyscy instruktorzy U2Dance to specjaliści w dziedzinie DiscoFox, wielokrotnie tytułowani na krajowych i światowych turniejach, biorący udział w licznych warsztatach i szkoleniach, dzięki którym są na bieżąco ze swoją wiedzą i umiejętnościami. Na zajęcich szybko poznacie ich zapał i zamiłowanie do tego stylu. Wierzą, że DiscoFox jest dla wszystkich i każdy jest zdolny, by nauczyć się tańczyć. Dołączcie do zajęć, ale i Wam zostanie to udowodnione.

Główni tancerze reprezentujący U2Dance na turniejach to Aga i Tomek ‚Koniki’ – „Choć tańczymy od dziecka, uczymy tańca od ok. 10 lat, naszą przygodę z DF rozpoczęliśmy w 2012 roku, w szybkim tempie osiągając bardzo wysokie miejsca na światowych turniejach. Jednak dopiero gdy pojechaliśmy na MoveOn Camp lub Nord Cup (o tych eventach można znaleźć informacje w blogu lub na facebooku) poczuliśmy prawdziwego ducha DiscoFox.  Po poznaniu Anastasii i Darica Lion oraz Iriny Puzanovej (wszyscy Ci wspaniali ludzie byli już zaproszeni przez nas do poprowadzenia warsztatów w Krakowie) DiscoFox nabrał w nas właściwego obrazu. Skutkiem są organizowane przez U2Dance eventy, warsztaty, imprezy i turnieje DF, niejednokrotnie z udziałem zagranicznych Gości.

Do dziś szkoliliśmy się m.in u: Anastasia Lion-Lokshina (RUS) & Daric Lion (CHE), Irina Puzanova (RUS), Katunin Pavel (RUS), Milovavov Alexander (RUS), Nino DiGiulio& Lara Dawn (USA), Sergey Ivanov (RUS) – trener Mistrzów Świata DiscoFox IDO, HP&Steffi (DE) – Vice-Mistrzowie Świata DiscoFox ID”

by millstudio 2015