Co to jest Discofox? Definicja.

Discofox przypisany jest do kategorii tańców freestyle, tak jak salsa, hip hop czy break dance bardzo popularny jest w Niemczech, Austrii, Rosji, Włoszech, a od kilku lat także w Polsce. Jest to przyjemna forma tańca, która popularna jest nieprzypadkowo – każdy, bez względu na wiek czy formę fizyczną odnajdzie się na parkiecie.

Skąd się wzięła nazwa discofox i jaka jest jej definicja?

Discofox znany jest pod nazwami taniec użytkowy, taniec dwa na jeden definiowany jest jako dyskotekowy taniec w objęciu tanecznym. Discofox i jego odmiany występują na świecie również pod nazwami: disco hustle, rock fox czy disco swing. Te nazwy zatwierdzone są przez międzynarodową organizację tańca – IDO (International Dance Organization). Nazywany jest także tańcem: rekreacyjnym, klubowym, weselnym czy imprezowym. Ogromną popularność zyskał dzięki filmowi „Gorączka sobotniej nocy”.

Przede wszystkim dobra zabawa

W tańcu użytkowym odnajdą się osoby, które chcą się nauczyć tańca, a nie mają upodobanego żadnego stylu. Po kursie discofoxa można sobie dobrze radzić na weselu, studniówce, imprezie integracyjnej i każdym balu. Opanowanie kroków, figur i zasad nie przysparza problemów nawet debiutującym na parkiecie.
Discofox to taniec niesformalizowany – występują w nim kroki pochodzące z wielu stylów tanecznych, a każda para swobodnie interpretuje muzykę i się w jej rytmach na swój sposób porusza. Jest to również bardzo efektowny taniec turniejowy – wszystkie figury prezentują się wyjątkowo gdy para dopracuje swoją choreografię do granic perfekcji, osadzi ją w dobrze dobranej muzyce i doda do tego ciekawy komplet strojów.

Chcesz spróbować discofoxa – w u2dance nie tylko poczujesz rytm i poznasz kroki, ale naprawdę zakochasz się w tańcu.

Powrót
by millstudio 2015